Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in /home/birgozha/public_html/sites/all/modules/views/includes/view.inc on line 2553

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in /home/birgozha/public_html/sites/all/modules/views/includes/handlers.inc on line 753
Birinci Göz Hastanesi

Multifokal Göz İçi Lens Tedavisi - Birincigöz Hastanesi

Multifokal Göz İçi Lens Tedavisi 
 
Bazı kişiler hem yakın hem uzak için ayrı gözlük kullanırlar, bazı kişiler ise tek bir gözlükle hem yakını hem uzağı görebilirler. Multifokal lensler ise hem yakını hem uzağı görmeyi sağlayan göz içi mercekleridir.
 
Bu tedavi için hasta seçimi çok önemlidir. Hasta için uzağı mı yoksa yakını mı görmek önemli, dikkat edilmelidir. Hasta seçiminde diğer önemli bir konu, hastanın pupil boyutlarıdır.
 
 
Multifokal Kimlere uygulanır?
 
  • Excimer lazerle düzeltilemeyecek kadar yüksek miyop, hipermetrop veya astigmatı olanlar 
  • Kornea kalınlığı lazere izin vermeyenler 
  • Kataraktlı ve yüksek kırılma kusurlu hastalar 
  • Göz numarasının ilerlemediği sabit olduğu hastalar
 
Tabiî ki hastanın öncelikle detaylı bir muayeneden geçilmesi gerekmektedir. Her hastanın gözü bu tip bir ameliyata uygun olmayabilir. Kataraktı olan hastaların mesleki konumu, yaşı, sosyal aktivitesi, okuma alışkanlığı, entelektüel düzeyi de hasta seçiminde önem taşımaktadır.
 

 

Online İşlemler

expand
expand