Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in /home/birgozha/public_html/sites/all/modules/views/includes/view.inc on line 2553

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in /home/birgozha/public_html/sites/all/modules/views/includes/handlers.inc on line 753
Birinci Göz Hastanesi

iLasik Lazer - Birincigöz Hastanesi

 

iLASIK, günümüzün yenilikçi lazer teknolojisi IFS Femtosaniye Lazer ve kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVueTM) kombinasyonudur. iLASIK kişiye özel bir tedavi olup, kişisel görüş kalitesi temel alınarak yapılmaktadır. Mekanik hiçbir girişime izin vermeyen bilgisayar kontrollü sistemdir. Lasik için gerekli korneal kesi hassasiyetle lazer ile yapılmaktadır.

NASA ve Amerikan Ordusu, astronot ve hava kuvvetleri pilotlarının iLASIK tedavisi olabilmesi için onay vermiştir. Bu onay iLASIK yönteminin astronot ve pilot gibi mesleki olarak olağanüstü doğa koşullarına maruz kalan, çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken kişilerde dahi olumlu sonuçla verdiğini göstermektedir.

 

     

 
Intra Lasik aynı zamanda cerraha maksimum kontrol ve istenene ulaşabilme olanağı tanımaktadır.
Bu istenenin intra Lase ile elde edilebilmesi demektir. Ayrıca intra Lase teknolojisi ile bıçağa ait tüm komplikasyonlar giderilmiştir.
 

Intralase ile bilgisayar kontrolündeki femtosecond laser korneada gerekli kesiyi yapmakta ve nasıl istiyorsak o şekilde flep oluşturabilmekteyiz. Yani kesi bıçak yerine Laser ile oluşturulmaktadır. Bu durum operatöre bıçak ile kesi oluşturma sırasında oluşabilecek komplikasyonlarından kurtulma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca intralase bizlere flep kalınlığının istenilen düzeyde yüksek hassasiyetle ayarlanabilme fırsatını verdiği için tedavi sınırları da güvenle genişletilebilmektedir. Böylece bu yüksek teknoloji sayesinde klasik LASİK için uygun olmayan bir çok göz Intra LASIK için uygun olabilmektedir.

 
Intra LASIK uygulamalarımızda bıçak yerine yüksek teknoloji femtosecond laser kullanarak flep oluşturmaktayız. Yani 1. basamak yine hiçbir mekanik girişim olmaksızın yine laser ile yapılmaktadır. Bu LASİK yöntemini baştan sona Laser ile yapmak demektir ki bu da son 10 yılda refraktif cerrahideki en önemli gelişmedir.

 

İLASIK uygulamasının avantajları nelerdir?

 • İLASIK tedavisi ile elde edilen görme keskinliği son derece yüksektir.
 • İLASIK uygulaması son 10 yılın teknolojik gelişmelerinin bir sonucudur.
 • İLASIK lazer teknolojilerdeki son gelişmeleri en verimli şekilde bir araya getiren bir Lasik uygulamasıdır.
 • İLASIK uygulaması olumlu sonuçlar sunan, etkinliği kanıtlanmış ve FDA onayı almış bir teknolojidir.
 • iLASIK'in her aşaması  kişinin göz yapısı ve görüş kapasitesi temel alınarak yapılmaktadır. Kişiye özel bir tedavidir.
 • Kişiye özel flep oluşturulur.
 • Normal lasik tedavisi olamayan ince kornealara da laser olma olanağı sağlar.
 • Flep komplikasyonları minimuma inmiştir.
 • Flep kayma ve kırışma riski daha azdır.
 • İyileşme daha hızlı olur.
 • İstenilen kalınlık ve genişlikte flep oluşturma imkânı sunar
 • Wavefront tedavisi içerdiğinden daha net görüş sağlar.
 • Gece araba farlarından rahatsız olma daha azdır.
Neden İlasik?

Çünkü, kişiye özel flep ve kişiye özel tedavi seçeneklerinin mevcudiyeti bu tedavi şeklini hastalarımıza önermemizin sebebidir.

 

Visx Star

Dünyamızda VISX STAR Excimer Laser cihazının güvenilirliği, yüksek teknolojisi ve performansı çok iyi bilinmektedir. Günümüzde var olan  yüksek laser teknolojisi olarak yerini almıştır.

Excimer laser Amerikan FDA onaylı , dünyanın  gelişmiş cihazlardan birisidir. 3 boyutlu aktif göz izleme modülü sayesinde operayon esnasında mikron düzeyinde dahi göz hareketlerini otomatik takip ederek planlanmış tedavinin hiç bir sapma olmadan yapılmasına olanak sağlar. Sahip olduğu 7 farklı çapta lazer spotu oluşturma imkanı doktora hastanın kişisel ihtiyaç ve göz yapısına özel özel tedavi yapma şansını verir. Bu yeni model excimer laser sistemi günümüzde var olan  yüksek laser teknolojisi olarak yerini almıştır.

 

Hemen hemen hiçbir excimer laser cihazında olmayan temel özelliklerini kısaca sıralarsak;

 
 • Değişken Laser Işın Çapı (VSS : Variable Spot Scanning): Bu özellik sayesinde kornea üzerinde çok daha düzgün bir yüzey oluşturulabilmekte ve tedavi süresi çok daha kısaltılabilmektedir.
 • Değişken Laser Işın Atış Hızı (VRR: Variable Repetition Rate ): Değişken laser ışın hızı sayesinde operasyon süresi çok kısalmaktadır.
 • Aktif Göz Takip Sistemi (Active Trak 3-D Active Eye Tracking): En küçük göz hareketlerinde bile sistem gözü takip ederek ışını istenilen noktaya odaklayabilmektedir.
 • Aktif Takip ve Otomatik Merkezleme (Active Trak Automatic Centering) : Laser ışın yönlendiricisi otomatik olarak pupilla (göz bebeği) üzerine kilitlenir. Böylece tüm ışınlar merkez çevresinde olması gerektiği şekilde kusursuzca yönlendirilir.
 • İris Tanıma Programı (İR : iris Registration): Bu özellik dünyada hiçbir excimer laser cihazında olmayan ve mükemmelliği beraberinde taşıyan bir teknoloji harikasıdır. İstenilen WaveFront tedavisini gerçekleştirebilmek için; hastaya veya göze otomatize olan ve Amerika`da kabul görmüş, FDA onaylı ilk ve tek tanıma yöntemidir.

 

 

Online İşlemler

expand
expand